KK Crvena zvezda 2011/2012 - 1. deo

:: Arhiva :: Klupske teme

Strana 3 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Sledeći

Ići dole

Re: KK Crvena zvezda 2011/2012 - 1. deo

Počalji od Imperator taj Sub 8 Okt 2011 - 21:18

Bodi Bond ::

Nedović i Kari na KZŠ ispred Zvezde... Kako ga je samo kari isekao, umirali smo od smeha. rofl Nemanja počeo da priča: "Važna je pobeda u prvoj utakmici u sezoni. To je uvek najteža utakmica. Dobro smo igrali u prvom, malo pali u drugom..."
Onda je uleteo Kari: "Nismo malo pali, već smo mnogo pali."
Nemanja nastavlja: "Dozvolili smo im da se razigraju..."
Kari ga opet prekida: "Nismo im dozvolili nego smo ih mi razigrali, 8/13 su šutirali trojke..."
Nemanja: "Nastavićemo da treniramo i da ispravljamo greške..."
Kari opet uleće: "I malo mene morate da slušate..."
Kraljevski Very Happy
Imperator
šesti igrač
šesti igrač

Datum upisa : 03.10.2010
Godina : 34

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nolle taj Sub 8 Okt 2011 - 21:30

Nedović igra manje zbog nekih drugrih razloga, ne zato što Kari tako želi + je izgleda malo bio prehlađen. I odmah da se ogradim, njegova manja minutaža nema veze sa Zalizanim. Ne bih o tome po forumu da pišem...
Nolle
mvp
mvp

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Tenenac taj Sub 8 Okt 2011 - 21:50

Ноле, нисам мислио да има везе са Зализаним или да га Пешић игнорише или шта већ, само сам констатовао да је имао мању минутажу, поготово што је у игру ушао као 11 играч синоћ.

Оно што прочитах за Миљеновића, Тоша каже да ће то бити решено ускоро и да ће играти за Партизан.
Tenenac
mahač peškirom
mahač peškirom

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od drexler taj Sub 8 Okt 2011 - 22:20

mvp
mvp

Datum upisa : 06.10.2010
Godina : 32

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nolle taj Sub 8 Okt 2011 - 22:23

Pesic ga ne ignorise, igrace on kasnije i po 25-30 min, samo neke stvari da se slegnu.
Nolle
mvp
mvp

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Koleman taj Ned 9 Okt 2011 - 0:27

Osetio sam se prozvanim za Popovica. Ja se ne secam njegovog proslog mandata, gledao sam samo 2 utakmice u snimku. Moraju da se stisnu 4 i 5 pa makar i po cenu ulaska u problem sa licnim. Lagacu ako mi nije prva misao kako da Pekmen i Raduljica ne daju 50 poena. Jedino udvajanjima a tu ako Danilo, Lucic i Gagi budu imali suterske veceri mi smo nemocni.
Edit:
Znao sam ja ko je Sone nego sam hteo malo da ga na taj nacin predstavim. Hvala njemu za igracke dane ali prosto mi je iritantan kao operativac.

Poslednji izmenio Koleman dana Ned 9 Okt 2011 - 0:42, izmenjeno ukupno 1 puta
Koleman
mvp
mvp

Datum upisa : 05.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nolle taj Ned 9 Okt 2011 - 0:29

Dali smo 100+ poena, ali igrom nikako nisam zadovoljan pogotovo u odbrani, pa da krenem, ići ću pojedinačno...

Filip Čović - zaista zrelo igra, ne forsira u napadu (sem šuta za tri), igra bez pika što mu dodatno otežava, zato upravo čini mi se i toliko šuteva za 3, da imamo nekog Markovića, Marinkovića, Jeretina možda bi bilo bolje, ali imao je zaista neke prelepe asistencije, i bolje je imati pleja koji će ti napraviti 6-7 asistencija kao sinoć nego dati iz 10-12 šuteva 10-15 poena. Što se tiče odbrane, ispadao je par puta takoreći na silu i na pola terena, zbog želje da preseče loptu. Sve u svemu potrebna mu je podrška na kecu, jer neće moći sa Cveletom sve da iznese. Pričao sam i sa Markom malo, taj kec mora bar 5 minuta i da provede na dvojci, da rastereti Milutinovića, iako sam i dalje mišljenja da bi nam Milutinović na dvojci dosta značio na skoku gde smo prilično tanki na poziciji 4/5, pa to spoljni igrači moraju da kupe.

Aleksandar Cvetković - to je njegova minutaža 10 minuta, agresivno, u meso, pa neka i svaki put zaradi 5 ličnih, jednostavno u ovom trenutku ne može mnogo toga da doda na našu igru jer nema rutinu, u napadu nikako da odradi do kraja, uradi prvi korak pa vrati, na ulazu se uzenta centra. Uvalin ga je forsirao jer je morao. Kari baš ne mora, i nadam se da neće, jer on za više od 10 minuta i trećeg pleja nije. Ima ugovor na 4 godin, radiće od toga minimum 2 sa Pešićem, ima vremena za njega zaista.

Nikola Marković - nije nešto mnogo igrao, neprimetan na skoku, nema šta mnogo da se kaže

Mile Ilić - nijednom nije šutnuo iz reketa, izvlači se na kapicu u napadu, zbog toga nemamo skok u napadu neko ko može da navuče na sebe pažnju da krilni igrač pokupi off skok. U odbrani malo bolje brani pik od Popa (zonski i čeka blokadu, ne iskače mnogo), baš smo tanki, mnogo će nam značiti Nik i eventualno neka skakačka četvorka da se doda na Popa, Mileta i jednu od ove 3 četvorke. U reketu nismo mršavi, nego skakački inferiorni, iole ozbiljnija ekipa će nam pokupiti 15-ak skokova u napadu, tu će Partizan da nas ka*a samo tako, i svaka ekipa sa ozbiljnijom peticom. Vučević će da nabije lepu statistiku u utorak, kuću smem da stavim na to.

Branko Lazić - 5 bek u rotaciji, i fantastično to radi, ne koristi mnogo lopti u napadu, šutira kada je sam, odbranu igra na gornjim granicama. Iskreno, to sam rekao i Marku, nikad ga nisam cenio nešto. Verovatno neće imati neku minutažu, ali zaista igra na zadovoljavajućem nivou još od Bugarske izgleda. Fino je preuzeo ulogu koju je Vuk trebao da ima, samo Vuk je još trebao da ima za zadatak da pomogne pri prenosu lopte, da to ne bi radio Nedović, jer ste svi videli kako smo igrali kada je Nemanja igrao jedinicu. Zato mislim da na kraju neće biti ništa od Igora, i da se neće tražiti 2 na 1, nego 1 na 2, i da ćemo a dvojci imati veliku rotaciju od 3-4 igrača, i da prvu dvojku praktično nećemo ni imati.

Nemanja Nedović - o njemu ću posle Olimpije. Slabo je odigrao sinoć i nema tu šta da se polemiše, ako želi da igra dvojku mora dosta da se radi na njegovoj kretnji bez lopte u napadu, tehnici šuta, a mislim da će to ići mnogo brže i lakše od njegovog guranja na "jedinici". Rekao sam već, njegova manja minutaža nije iz igračkih razloga, niti pedagoških mera Svetislava Pešića. Čini mi se da kada je pred Bajern bio onaj otvoren trening, Kari u onom 20minutnom razgovoru spomenuo Nedovića, koji taj dan nije trenirao,a i rekao je razlog.

Sava Lešić - upisao se, i to na poziciji niskog krila, ili je Marković igrao trojku, sve u svemu, neće on još skoro biti u 12.

Bojan Subotić - sve četvorke su odigrale slabo pa i on, još kad je promašio onaj zicer u drugom poluvremenu... ali mladi su momci, oscilacije u njihovim igrama je nešto što će Kari morati da guta, kao i mi, iako kod navijača sigurno postoje neka očekivanja po pitanju rezultata.

Bojan Radetić - sem one serije u 2/4 od 7-8 poena, isto bleda partija. Generaln gledano, sve naše četvorke su zanimljive, solidne za rotaciju, itd... ali mi kada se bude lomilo kada neka petorka bude trebala da igra poslednjih 4-5 minuta, nemamo tu prvu četvorku.

Adam Morrison - košarkaški Boban Bajković Smile, alal mu vera, neka vode majstora mesec dana u Čačak svaki dan, da pere ruke u Moravi. Uzima teške šuteve i pogađa, a nije da ga nisu čuvali. U odbrani je za neku jaku dvojku (ocena od 1-5), izlgeda mnogo tromo, lateralna krenja mu je baš, ali baš loša, nogama neku malo bržu trojku neće moći da prati, Jeremić ga je probijao baš dosta, mora dosta da radi u tom segmentu, inače će šuterske ekipe lako da prave višak. U najavi najbolij strelac Jadranske lige ove sezone, nije to samo zbog toga što je napunio HF, nego ne vidim koji igrač može na konstantnom nivou da daje oko 20 poena, možda Draper. Da ne zaboravim, mora da bude mnogo agresivniji na skoku, svaki put kada je išao na skok, uzeo je loptu, tada smo i redovn uspeli da trčimo tranziciju, kao i posle Milutinovićevih skokova, ali to je i očekivano. Da imaš brzu igru kada ti igrač sa pozicije 2/3 pokupi skok.

Andreja Milutinović - veoma zanimljiv igrač, kroz sezonu će rasti, prelepa 2 zakucavanja, uzeo je par šuteva i pogodio, u odbrani, pogotovo zoni je dobar, čoveka malo lošije brani, ali to lošije brani generalno cela ekipa sem plejmejkera za divno čudo, iako su nam plejmejkeri undersize. Mora mnogo agresivnije u napadu, čak i na uštrb Morrisona, koji u svakom napadu želi loptu. Kada se porede u odbrani 1 na 1 on i Nedović. Milutin je bolji, iako je trojka. Sa Nedovićem smo radili intervjuu, ko je čitao, video je da je i Nedović sam svestan svojih grešaka u odbrani, spomenuo je i sam tu lateralnu kretnju, koja je generalno sa sve bele igrače muka. Milutinović neće ove sezone sigurno imati neki poentrski učina ići će tu oko 10 poena, možda u nekim utakmicama u Pioniru, igrač za budućnost nema šta. Samo ne znam na koliko ima ugovor, ako neko zna, neka napiše, ja mislim na ovu i još 2 sezone da ima, po meni i Nemanja je trebao da potpiše na 3, a ne na 2.

Petar Popović - u napadu vrlo jednodimenzionalan (roling na levu stranu, i šut) na skoku se trudi, ali džaba kada mu je odraz ko u moje babe. Branjenje pika je za njega jednačina sa 3 nepoznate. Ostaje sa bekom gore, ili brani prostor pa ga bek ukrštenim dvokorakom prođe kao da ga nema. Rampu da pokuša, teško. Boki se trudi iz drugog plana, ali ne može sam. Zato kažem treba nam jedno malo crnče + Nik da malo doprinesu na tabli, na skoku, energija, baš smo bezkrvni na 4/5 nekako bledi, iako se Pop pali kao francuska sobarica u čiji je deo hotela došao multimilijarder koji svako veče želi da je... a ona sva srećna jer će za tih par dana zaraditi 3 mesečne plate zbog toga. Da se vratim na temu, džaba njemu onolika energija, kada ne ume da je kanališe, jeste najbolji skakač bio, ali to je zato jer je igrao protiv lažnih petica (Savović i Maraš), videćete ga protiv NBA centra, šut iz igre 25-30% i ne preko 3 skoka.

Ovoj ekipi fali Nik umesto jedne od četvorke, plej koji može i na dva (da pomogne Čoviću i Nedoviću i da rastereti Milutina na 2, Cvele je još zelen,a i on treba da guli kolena, a ne da sa 17 bude prvi plej,a Lazić vrlo dobro zna svoju ulogu.) umesto jedne četvorke (juče u rosteru imali 4 četvorke) i jedan vrhunski ribaunder (ne i poenter) od 205-208 koji može da pokrije obe unutrašnje pozicije. Takva ekipa može da se bori za četvrto mesto sa Olimpijom, Zagrebom, Cibonom. Nažalost Cedevita, Partizan i Makabi su za klasu iznad svih ostalih, iako je verovatno greh što sam 1 Cedevitu stavio u istu ravan sa 2 TOP 10 Evropske ekipe, oni su po trenutnom rosteru ispod Makabija i Paritzana da, ali i iznad ostalih, pa sam ih svrstao u favorite.

Sve u svemu lepo je gledati malo divlje košarke, tranziciju, lepo je za publiku, otvaranje sezone 100 poena, videli smo par zakucavanja, dosta trojki, odličan procenat šuta. Bacanja su malo lošija (prva bacanja su obično završavala na prvom obruču, što mi se iskreno nije sviđalo). u hali bili Gurović, Žeravica, Trifunović, Uvalin... Oko 4000 ljudi, pozorišna atmosfera, sem na kraju kada su ljudi pustili glas malo. Ovo je moglo na 30+ sigurno, ali pad u II poluvremenu je bio nedopustiv i prevelik. 60 poena u prvom poluvremenu bilo je previše, ako smo mi tokom većeg dela utakmice igrali slabu odbranu, onda možete da zamislite njihovu. Tamo nema baš nekih defanzivnih igrača, ovi glavni se štede,a klinci nemaju i dalje pre svega fizičku snagu da se kidaju. Tu pre svega mislim na Dangubića i Lambića, njima je ovo praktično prva prava puna seniorska sezona, kao i prošle godine Cveletu i Nemanji. Dangubić je ok, vidi se da ima potencijal, valjalo bi ga forsirati, a igrao je dosta juče, bar 20-ak minuta čini mi se.

Znači da završimo: plej, ribaunder i Nik, i naša igra dobija čvrstinu u reketu i dublju klupu sa još jednim bekom i 2 unutarnja igrača. Sa takvim timom možemo da se borimo za to 4-5-6 mesto, sa ovim timom, na većini gostujućih terena nemamo šta da tražimo, a na domaćem terenu mora malo publika više da učestvuje da bi mogli nešto više i tu da radimo. Ova stotka je lepa za početak, ali postoje neke dosta btne stvari koje su u našoj igri dosta tanke za nivo košarke koji zahteva Jadranska liga.

konferencija za štampu
https://www.youtube.com/watch?v=tQfQBUJpAME

1 полувреме
https://www.youtube.com/watch?v=75pmWFhbcCc

2 полувреме
https://www.youtube.com/watch?v=OSXW-tHIdw

simultanka Morrisona
https://www.youtube.com/watch?annotation_id=annotation_964149&v=vEA_eF4UAZQ&src_vid=yrJEyj0fF9M&feature=iv

par slika sa utakmice sa kkcz foruma
https://s255.photobucket.com/albums/hh157/SreckoSD/Pionir/Hemofarm/
Nolle
mvp
mvp

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Marko taj Ned 9 Okt 2011 - 4:03

Svaka cast, nemam vecih zamerki... Sem da te upoznam da Nik nece biti sposoban za igru pre decembra... Tako da njega nemoj da racunas...

Marko
prva petorka
prva petorka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nolle taj Ned 9 Okt 2011 - 6:03

Ovi sa RSB-a nisu normalni, server im je golo g, a 2 dana najvaljuju vest, senzacionalna, trt mrt,a onda glasi možda Igor Rakočević dođe, ako ne dobije ponudu nekog EL, a ako ne dođe on onda će se čekati Goran Jeretin. Sve u svemu, Lengford je otišao u Tel Aviv, tako da je sve manje manevra za Igora i njegov evemtualni angažman u nekoj EL ekipi.
Nolle
mvp
mvp

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ray Allen taj Ned 9 Okt 2011 - 6:54

Adam Morrison - košarkaški Boban Bajković Smile

Nemoj da vredjas Adama. Bajko podseca na Tarzana, a Morison na rok zvezdu. Samo se malcice plasim za njega. Napunio je 27 godina...
Ray Allen
prva petorka
prva petorka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Kiril taj Ned 9 Okt 2011 - 8:10

Nolle ::Ovi sa RSB-a nisu normalni, server im je golo g, a 2 dana najvaljuju vest, senzacionalna, trt mrt,a onda glasi možda Igor Rakočević dođe, ako ne dobije ponudu nekog EL, a ako ne dođe on onda će se čekati Goran Jeretin. .
Amateri, taj sto je najavio da ce izbaciti vest lupa vec danima na forumu. Zabranjuje pominjanje Milicica, pa za par dana daje obavestenje da se ime sme koristiti u postovima, ali sledi ban za pisanje o Radmanovicu itd..kao klinci neki.

Kiril
brisač parketa
brisač parketa

Datum upisa : 08.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Talicni Tom taj Ned 9 Okt 2011 - 8:13

Kiril ::
Nolle ::Ovi sa RSB-a nisu normalni, server im je golo g, a 2 dana najvaljuju vest, senzacionalna, trt mrt,a onda glasi možda Igor Rakočević dođe, ako ne dobije ponudu nekog EL, a ako ne dođe on onda će se čekati Goran Jeretin. .
Amateri, taj sto je najavio da ce izbaciti vest lupa vec danima na forumu. Zabranjuje pominjanje Milicica, pa za par dana daje obavestenje da se ime sme koristiti u postovima, ali sledi ban za pisanje o Radmanovicu itd..kao klinci neki.

Nije me bilo dva dana vidim da je stigao novi član. Pozdrav Kiril, ako si se već predstavio baci mi link ili žvrljni nešto o sebi.
Talicni Tom
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 08.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nolle taj Ned 9 Okt 2011 - 22:24

Ray,

Bajko je vrlo pozitivan lik, sa time sam ga uporedio sa Adamom. Dižu atmosferu, itd...

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Пешић: Неће нас заварати пораз Будућности

Ако играчи Црвене звезде Београд желе да победе подгоричку Будућност мораће да избегну осцилације у игри, сматра тренер црвено–белих Светислав Пешић.

За добру игру у Подгорици биће потребно да испунимо три услова. Први је свакако да избегнемо осцилације у игри које смо имали у припремном периоду и дуелу са Хемофармом. Под два, неће нам бити довољна само добра одбрана да тријумфујемо, већ и ефикасан напад, што је трећи услов, јер Будућност је одлична нападачка екипаказао је Пешић.

Звезда је прошлог викенда у првом колу Јадранске лиге савладала Хемофарм, док је Будућност на старту регионалног такмичења изгубила од Цедевите.

Сигурно нас очекује дуел пун темпа, јер такву игру управо и форсира тренер Радоњић са својом младом екипом. Неће нас заварати утакмица против Цедевите, с обзиром на то да се ради о младој екипи каква је и наша, па су осцилације очекиване. У Подгорици је сасвим нова утакмица, очекујем да ће бити квалитетна и веома неизвеснадодао је Пешић.

Кошаркаш црвено–белих Андреја Милутиновић рекао је да је за његов тим отежавајућа околност то што ће Будућност покушати да се искупи за пораз у првом колу.

После пораза у Загребу, Будућност је пред императивом победе што нама додатно отежава ситуацију. Изузетно респектујемо противника, али планирамо да му се супротставимо веома агресивном одбраном, а покушаћемо да борбеност држимо на максималном нивоу током свих 40 минута – закључио је Милутиновић.

Меч другог кола Јадранске лиге Будућност–Црвена звезда игра се у уторак 11. октобра од 18 часова.

http://www.zurnal.rs/2011/10/10/pesic-nece-nas-zavarati-poraz-buducnosti/index.html

Морисон: Играћу јако и паметно

Еуфорија навијача Црвене звезде Београд која траје од доласка Небојше Човића и Светислава Пешића распламсана је рушењем Хемофарма на почетку АБА лиге.

После првих пар минута нервозе и нешто лошијег заграђивања свог коша, црвено-бели су прегазили Вршчане и на полувреме отишли са плус 20.

Најављени пад од стране Пешића, који га је ипак пуно наљутио, догодио се у наставку, али када је Хемофарм припретио са неколико тројки Адам Морисон је показао зашто је 2006. био трећи пик на драфту, као и због чега су га Лејкерси довели у шампионску екипу.

Американац је убацио 23 поена уз одличан проценат шута и сакупио 27 индексних поена. Зато и не чуди зашто се у одјеку успешне премијере најчешће чује коментар – Звезда има одличног странца.

- Прошле сезоне нисам играо кошарку због повреде, веома сам узбуђен што сам поново на паркету. На сваком мечу желим да играм јако и паметно. Навијачи то ценерекао је Морисон.

Црвено-бели ће већ у уторак (18) истрчати на паркет Мораче.

- Имамо мало времена за припрему, али сигурно ћемо га максимално искориститизакључио је Адам Морисон.

Црвена звезда је премијеру завршила са чак седморицом играча који су имали двоцифрени индекс корисности (Човић, Илић, Лазић, Радетић, Морисон, Милуитиновић и Поповић) што најбоље говори о квалитету игре. Исто тако, 89 примљених поена најбоље одсликава лош учинак у дефанзиви који, да би се победило, у Подгорици не сме да се понови.

http://www.zurnal.rs/2011/10/10/morison-jako-i-pametno/index.html

Po najavama Pešića, mislim da će ekipi sutra biti zadatak da primi ispod 70 poena. Sada da li će u tome uspeti...
Nolle
mvp
mvp

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Naissus taj Ned 9 Okt 2011 - 23:35

Pokusavam da nadjem neke rezultate iz prethodnih sezona, ali mi ne ide. Zvezda, koliko se secam, dosta dugo nije pobedila u Podgorici.
Naissus
prva petorka
prva petorka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nolle taj Ned 9 Okt 2011 - 23:56

http://www.adriaticbasket.info/w2/stats.php?gameid=133&sez=03

7 godina

Imam jedno pitanje.

Fali nam 1 igrač u spoljnoj liniji još i to se vidi, sada po vašem mišljenju, da li je bolji Igor ili klasičan plej ? Da je tu Vuk kod mene ne bi bilo dileme, ovako sa Lazićem u bekovskoj rotaciji...
Nolle
mvp
mvp

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gencha taj Pon 10 Okt 2011 - 0:04

Na jednu stranu - Rakocevic je jedan od najboljih bekova u Evropi i uz Pesica koji je jedan od najboljih trenera u Evropi i odlicnog Morisona, to bi bila ekipa za vrh Jadrana.
Na drugu stranu - Rakocevic bi 'otkinuo' dosta minuta Nedovicu i Milutinovicu, a i mislim da su Covic i Cvetkovic mnogo tanki za poziciju 1 i da je neophodan jos jedan klasican plejmejker.
Gencha
šesti igrač
šesti igrač

Datum upisa : 04.10.2010
Godina : 29

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Koleman taj Pon 10 Okt 2011 - 0:11

Rakoc za rezultate, plej za rezultate dogodine.
Dobra stvar sa Rakocem je sto moze da odmeni i Covu, pa i Cveleta.
Cova
Rakoc
Cvele
Rakoc
Milutinovic/Nedo
Rakoc
Morison
Morison
Milutinovic
Radetic(recimo)
Subotic(recimo)
Markovic(recimo)
Mile/Popovic
Mile/Popovic
Mile/Popovic

Sve su to moguce kombinacije
Koleman
mvp
mvp

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nolle taj Pon 10 Okt 2011 - 0:18

Rakočević nije igrao pleja jedno 4 sezone sigurno, u godinama je, plej se mnogo više troši,a ako ga već izgleda postoji šansa da ga dovedemo na kraju priče, sigurno će se dovoditi kao pomoć AmMo-u. U toj varijanti onda ništa od Nedovića i Karijeve želje da igra strogo dvojku. Takođe dolazak Igora znači smanjivanje minutaže Lazića i Milutinovića.

Iako je Rakočević legenda kluba i sve to, mnogo više bi dobili sa plejom koji može da pokrije 5 minuta dvojku, nego sa dvojkom koja može da 5 minuta pokrije keca. To je neko moje razmišljanje.

Mada naša spoljna linija bi sa Igorom, Nedovićem, Morrisonom i Milutinovićem usuđujem se da kažem bila i jača od Partizanove na poziciji 2/3. Jedini problem je tu što nisam siguran da Čović na konstantnom nivou može da igra 10+5, mislim na 10 poena 5 asistencija. Cvele već sam rekao 10-ak minuta, 5 ličnih, u napadu da se malo samo oslobodi ove sezone.

Odbrana nam je ionako tanka, ne smem ni da zamislim kako će to na terenu da izgleda sa spoljnim triom Čović - Rakočević - Morrison, ili u još goroj varijanti Nedović - Rakočveić - Morrison. Na stranu to što Igor sigurno neće moći 25 minuta da igra zonski presing kao što to sa pozicije 2 mogu Lazić, Nedović i Milutinović.
Nolle
mvp
mvp

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Kiril taj Pon 10 Okt 2011 - 0:20

Bojim se da ce klasican plej uzeti Cveletu preko potrebne minute (kad vec nije u Radnickom). Igor na pleju u zadnjih 5-6 minuta, Cvele 10 min, a ostalo Covic. Misljenja sam da Nedovica gusi PG pozicija, ali moram priznati da odlicno izgleda na pleju, dosta bolje nego SG, da li je to trenutno ili mu ne odgovara suterska pozicija..a mozda se i meni ucinilo, ne znam..
Po meni je definitivno Igor najbolji moguci izbor, bez obzira na sve.

Kiril
brisač parketa
brisač parketa

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nolle taj Pon 10 Okt 2011 - 21:27

između 1:15 i 1:30

kako skladan skok šut, nije lep izbačaj kao Ray Allen, ali brate mili... Sa te udaljenosti (ovo ima 8.5-9 metara) odraditi miran skok šut, i to pored igrača shock

U toj utakmici je od prvih 33 poena dao 24-25 poena čini mi se. Kakvog smo mi ofanzivnog ubicu doveli za male pare shock , samo da ga Kari malo utegne za dirty blocks i da malo bar digne nivo odbrane.

Ne verujem da će on da se vraća u NBA, ostaće u Evropi, jednostavno odgovara mu. Gledao sam sinmak na Areni (Edin, malo je reći koristi desanku kada Morrison ima loptu Smile), Avdić je rekao jednu pametnu stvar donekle, u Evropi nema toliko fizički jakih i dominantnih trojki, kao u NBA LeBron, Mello, Gallo... koji koriste predispoziciju koju on nema i zbog koje ne može da brani, u Evropi je to već drugačije, samo treba da se navikne na kriterijume, itd...

Da prođe bar 10 kola, i da imamo veći uzorak da vidimo koliko on može ustvari. Za uzorak uzeti 2 utakmice je premalo.
Nolle
mvp
mvp

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Kiril taj Pon 10 Okt 2011 - 22:03

Nolle :: Kakvog smo mi ofanzivnog ubicu doveli za male pare shock , samo da ga Kari malo utegne za dirty blocks i da malo bar digne nivo odbrane.

Ne verujem da će on da se vraća u NBA, ostaće u Evropi, jednostavno odgovara mu.
Best buy igrac ove godine u Evropi, a i sire. Trebalo bi ga iskorititi dok je kod nas, zato nam treba Rakocevic da jurisamo na vrh + PF koji ce pokriti i CF kad bude trebalo. Mada AMMO je u najmanju ruku cudan, ko zna..mozda ostane i sledecu sezonu Smile

Kiril
brisač parketa
brisač parketa

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nolle taj Pon 10 Okt 2011 - 22:30

napadački vrlo kompletan igrač

- šut iz tranzicije
- šut iz driblinga
- šut iz sopstvene kreacije
- šut iz bloka
- šut sa mid rangea (najteži šut u košarci da se pogađa na konstantnom nivou, on je to protiv HF radio, sada videćemo kako će protiv ostalih ekipa, uostalom već danas protiv Čede verovatno)
- solidna leđna tehnika
- šut sa perimetra (3 poena)

u ovoj liZi jednostavno kompletniji napadački igrač ne postoji, i na osnovu toga će sigurno dogodine moći da nađe angažman u nadam se nekoj Španiji, ne zato što igra za Zvezdu, nego zato što je odličan igrač, i ova sezona će mu biti rehabilitaciona. Dogodine će on verovatno koštati duplo više. U jednom trenutku će do pada forme doći, zato je ovoj ekipi potreban još jedan iskusan igrač, bilo na poziciji 2 da ima 15-ak poena u rukama, bilo na poziciji 1 da uz Čovića mi od plejmejkerskog tandema možemo da očekujemo po utakmici 10-15 asistencija, bilo neki atletski igrač u reketu koji će da pokupi skok i omogući brzu tranziciju. Ova ekipa nema glavu, telo i rep, to se samo tako čini, jer nam je trener Svetislav Pešić, da nam je trener bilo ko drugi pa Pavićević ili Trifa, ovaj tim bi bio za deseto mesto pa i sa sve Morrisonom. Pešić čini tu prevagu u ovom timu da se borimo sa to šesto mesto, za F4 je potreban bar još jedan heben igrač, 2 bi bila premija !
Nolle
mvp
mvp

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Koleman taj Pon 10 Okt 2011 - 22:38

Sto se tice Nedovica treba imati strpljenja. On je igrao pleja gotovo citav zivot i celu seniorsku karijeru nije mu lako da se transformise za 2, 3 meseca u beka. Trebace mu vremena ali ce na kraju svako moci da kaze da je mnogo kompletniji igrac.
Koleman
mvp
mvp

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Marko taj Uto 11 Okt 2011 - 5:56

Jebote, kakvo je ovo sudjenje ?!

Marko
prva petorka
prva petorka