Transferi, vesti, špekulacije - domaći klubovi 2011/2012 - 1. deo

:: Arhiva :: Klupske teme

Strana 4 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Sledeći

Ići dole

Re: Transferi, vesti, špekulacije - domaći klubovi 2011/2012 - 1. deo

Počalji od expert taj Pet 1 Jul 2011 - 0:02

E ovako to radi ozbiljan klub :

Košarkaškom klubu Partizan mt:s pored edukacije u sportskom smislu je veoma stalo da igrače usmeri na pravi sistem vrednosti. I u taj segment njihove edukacije ulaže se podjednako energije, truda i rada. Ipak igrači imaju svoje izbore i vreme u kom su najpre odgovorni sebi, a od njih se i tada očekuje ozbiljnost i pravi odnos prema svim segmentima njihovog života.

Profesionalni igrači imaju odgovornosti prema klubu u kom igraju i jasno je pravilima utvrđeno šta su njihova prava i obaveze. Prilikom potpisivanja profesionalnih ugovora, potpisuju i akte, koji ih, između ostalog, obavezuju na dvadesetčetvoročasovnu dostupnost kontrolorima Antidoping agencije Republike Srbije.

James Gist je preuzeo tu obavezu, prekršio je, a mi kao klub smo veoma iznenađeni njegovim postupkom. Partizan mt:s se ograđuje od takvog ponašanja, a s obzirom da je naneo veliku štetu ugledu kluba biće i adekvatno sankcionisan.

Sportisti su veliki uzor i primer mladim ljudima, a to je svakako i jedan od glavnih aspekata i ciljeva košarke, kao jednog od najpopularnijih sportova.
expert
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 04.10.2010
Godina : 34

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sergej taj Pet 1 Jul 2011 - 0:32

Sramota.
Sergej
mvp
mvp

Datum upisa : 03.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Psycho taj Pet 1 Jul 2011 - 0:34

Zemljoradnik ::I klub mora da bude kažnjen, jer je odgovoran za ponašanje svog igrača.
Ja se sa ovim načelno ne slažem.
Mislim da klub treba da bude kažnjen ako je odgovoran za prekršaj koji je igrač napravio...ako su ga podsticali, ako su znali, ali nisu reagovali i sl...
...Ili ako su imali obavezu da znaju za to - u tom slučaju se slažem da treba kazniti i klub.
U suprotnom, treba kazniti igrača - od strane kluba i od strane saveza, FIBA...

Ne znam da li je klub dužan da kontroliše igrača na doping ili ne. Logično mi je da zato postoji doping kontrola i da je to njihov zadatak, a da se u slučaju dopinga kasnije tokom istrage utvrdi odgovornost i kazne krivci.

Da ne dužim...imali smo prošle godine mnogo ozbiljniji slučaj sa Kikanovićem.
Neka postupe isto kao i tad (ne znam da li je CZV kažnjena).
Ne sećam se da se prošle godine neko bunio na postupak, pa pretpostavljam da su kazne bile primerene.
Psycho
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 15.11.2010
Godina : 42

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Pet 1 Jul 2011 - 0:53

Zemljoradnik ::I klub mora da bude kažnjen, jer je odgovoran za ponašanje svog igrača. Ali ne verujem da će biti drastičnih kazni za bilo koga, niti da će se Hemofarm nešto buniti.

Znaci ako klub dovede neku budalu (a danas ih ima i previse ), koja recimo pijana ili drogirana napravi neku zescu glupost, tipa tuca, silovanje i sl, klub treba da se kazni. Pa nije klub odgovoran za necija nedela van terena.

Ne bi me cudilo da krene prica, evo Partizanovi igraci se dopinguju, zato su ovako dominantni. Nisam znao da se od trave onako dobro zakucava, moracu da probam i ja.

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Zemljoradnik taj Pet 1 Jul 2011 - 2:14

Ko je pričao o delima van terena? Ono što je Gist radio je protiv košarkaških pravila, a klub je odgovoran za postupke svojih igrača na terenu. Doping utiče na ono što se dešava na terenu, ergo Partizan je odgovoran.

Ovo saopštenje je prava stvar i dobro je čuti da se sa igračima potpisuju i ta dodatna dokumenta. Na osnovu toga Partizan može da kazni igrača i da sačuva obraz. U ovakvim situacijama kazna za klub bi trebala da bude simbolična. Ovakva situacija se može prevesti kao "komandna odgovornost", odnosno nadređeni određuje šta podređeni sme da radi i kontroliše da li ovaj poštuje pravila. Ako podređeni ozbiljno prekrši pravila (a posebno ako nadređeni za to nije znao), kažnjavaju se i jedan i drugi. To je normalna stvar u vojci, u diplomatiji, ali i u privredi, odnosno velikim kompanijama. Pretpostavljam da za to postoji i pravna formulacija. Zulu?

Zemljoradnik
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 01.10.2010
Godina : 38

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Pet 1 Jul 2011 - 3:39

Kako ce klub da kontrolise bolida da li pusi travu? Ne vidim nacina? Sta treba, droga test da donose pre utakmice? Klub treba da bude kaznjen, jedino ako mu je Tosa prodavao licno vutru.

Sramotan je naslov po novinama da se radi o dopingu, ako je trava njega uspela da ubrza,ojaca i poveca mu koncentraciju, onda cu odmah poceti da duvam.

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Marko taj Pet 1 Jul 2011 - 4:29

Kako smo nebrojeno puta dokazali da smo banana drzava, ne sumnjam da ce i ovom slucaju da se ponovi cuvena varijanta, pojeo vuk magarca.

Da ovde postoji red, Partizan kao klub bi morao da snosi posledicu zbog angazovanja takvog igraca, u najmanju ruku da plati novcanu kaznu. Drugo, krajnje je vreme da se pojaca doping kontrola, a ne da se kontrole vrse s mene pa na ustap, a da se rezultati istih plasiraju kad je sve vec zavrseno !
U svakom slucaju, mislim da Partizanu ovo nije trebalo, te da ce se sada otvoriti jos jedan front za kritike...

Marko
prva petorka
prva petorka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sensui taj Pet 1 Jul 2011 - 4:32

Sramota za Partizan a i sam Gist je ovako pokazao koliko je neozbiljan.
Sensui
mahač peškirom
mahač peškirom

Datum upisa : 10.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Junglezburn taj Pet 1 Jul 2011 - 4:33

Samo izvolite. Zbog kritika i postajemo bolji! Smile

mvp
mvp

Datum upisa : 02.10.2010
Godina : 32
Lokacija : Balkan - strasti, poroci, nedoumice, odsustvo samokontrole...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lazarminator taj Pet 1 Jul 2011 - 4:39

Meni samo nije jasno zasto su cekali da se zavrsi plej of pa da objave...
Opet, mislim da nema osnova kazniti klub jer im je jedan igrac duvao u svoja 4 zida. Mislim da je trebalo to objaviti odmah i Gista suspendovati iz plej of serije, a ne cekati da covek odigra jos 2 meca?! To nema veze sa zivotom
lazarminator
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 12.11.2010
Godina : 40

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Talicni Tom taj Pet 1 Jul 2011 - 4:42

Mišljenja sam da je doping u srpskom sportu rasprostranjen i ne bi se zalijetao sa izjavama o kaznama. Ovaj slučaj je izgleda jasan, trava i to, koliko god se pravili čistuncima ne bi promijenili činjenicu da mnogi igrači, američki pogotovo, redovno uživaju u duvki. Stekao sam utisak kada sam jednom dolazio na utakmicu u Pionir dok je Roberts igrao u Zvezdi, a bio povrijeđen da je džip na parkingu u kom su sjedili Roberts i drugar bio pun dotičnog dima.
Ono što mi je jače u cijeloj priči je razbijena fama o tome kako u Partizanu igraju samo uzorni igrači, sa izraženim ljudskim kvalitetima.
Priča za malu djecu.

Poslednji izmenio Talicni Tom dana Pet 1 Jul 2011 - 4:46, izmenjeno ukupno 1 puta
Talicni Tom
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 08.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od 2bad4u taj Pet 1 Jul 2011 - 4:44

Svi se nešto zgražavaju, a velika većina nema ni pojma o čemu je reč.
LM, Gist je bio pozitivan na "karboksi THC", sastojak marihuane, koji se zadržava u krvotoku i do 6 meseci. Tako da je on moga da "duva" ko zna kada a da je sada oatkriveno, jer doping kontrole nisu niti česte, niti se podvrgavaju na svim igračima. I poslednje, a ne i najmanje bitno, jeste da taj sastojak koji mu je nađen u krvi, ne doprinosi nikakvom "boljem" igranju...
I kao što Talični već reče, "majka Maru" konzumiraju gotovo svi američki igrači, jer u Americi, nije zabranjena (za konzumaciju), zapravo može se veoma lako dobiti recept da se koristi u medicinske svrhe...

Poslednji izmenio 2bad4u dana Pet 1 Jul 2011 - 4:48, izmenjeno ukupno 1 puta
2bad4u
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 23.10.2010
Godina : 43

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lazarminator taj Pet 1 Jul 2011 - 4:45

a ako neko dune koji put znaci da nema izrazene ljudske kvalitete? Volim sto smo svi sveci...
lazarminator
prva petorka
prva petorka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dule Kecman taj Pet 1 Jul 2011 - 5:38

Marko ::Kako smo nebrojeno puta dokazali da smo banana drzava, ne sumnjam da ce i ovom slucaju da se ponovi cuvena varijanta, pojeo vuk magarca.

Da ovde postoji red, Partizan kao klub bi morao da snosi posledicu zbog angazovanja takvog igraca, u najmanju ruku da plati novcanu kaznu. Drugo, krajnje je vreme da se pojaca doping kontrola, a ne da se kontrole vrse s mene pa na ustap, a da se rezultati istih plasiraju kad je sve vec zavrseno !
U svakom slucaju, mislim da Partizanu ovo nije trebalo, te da ce se sada otvoriti jos jedan front za kritike...
Najbolja je jednogodisnja zabrana igranja Partizanu u svim takmicenjima i vracanje pehara kupa Radivoja Koraca njegovom postenom vlasniku za sezonu 2010/11, ekipi FMP-a.
Bold -> LOOOL
Dule Kecman
mvp
mvp

Godina : 28

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Bodi Bond taj Pet 1 Jul 2011 - 5:40

Ništa od Parahouskog. Potpisao za Kantu.

mvp
mvp

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Everton taj Pet 1 Jul 2011 - 5:41

Marko ::Kako smo nebrojeno puta dokazali da smo banana drzava, ne sumnjam da ce i ovom slucaju da se ponovi cuvena varijanta, pojeo vuk magarca.

stvarno nekad preterujes, pogledaj prvo u svoje dvoriste i Frimena ,koji je radio iste stvari kao Gist ili Henderson iz zvezde pa onda komentarisi druge.
Everton
prva petorka
prva petorka

Godina : 31

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Markos taj Pet 1 Jul 2011 - 6:14

Ae bre onog Covica nisu smeli da ga priloze doping kontroli jel bi popili batine,to je bilo ja msm prosle sezone u aprilu...
Markos
prva petorka
prva petorka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sensui taj Pet 1 Jul 2011 - 6:27

Kad sam rekao sramota za Partizan mislio sam na sramotu sto su angazovali takvoh "indijanca".Dok je covek na odmoru ili povredjen moze da radi sta god hoce ali da to radi dok se igra plej-of...
Sensui
mahač peškirom
mahač peškirom

Datum upisa : 10.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Bodi Bond taj Pet 1 Jul 2011 - 6:38

Na kraju nije bitno da li je klub kriv ili ne i da li će biti kažnjen. Klubu je najveća šteta naneta time što su svi relevantni evropski mediji objavili da je Gist igrao u Partizanu. Ista šteta naneta je i Feneru.

mvp
mvp

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Junglezburn taj Pet 1 Jul 2011 - 6:42

Sensui ::Kad sam rekao sramota za Partizan mislio sam na sramotu sto su angazovali takvoh "indijanca".Dok je covek na odmoru ili povredjen moze da radi sta god hoce ali da to radi dok se igra plej-of...
Uzorak je tada uzet, a kada je vario to baš i ne može da se proračuna... Ovo je neko već objasnio u ranijem postu...

mvp
mvp

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lazarminator taj Pet 1 Jul 2011 - 6:43

voleo bih da svi mi imamo toliko visoka moralna nacela, ili da smo sami andjeli nebeski, kada smo spremni bez pogovora da osudjujemo tudje postupke i druge nazivamo 'indijancima'. Boli me uvo iz kog je kluba igrac, ali veze sa moralom nema, nit je losiji nit bolji covek, ako je negde uz put u zivotu ovde ili onde klecnuo... pogotovu ako nikom drugom do samom sebi naudio nije
lazarminator
prva petorka
prva petorka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od wolfvaga taj Pet 1 Jul 2011 - 7:00

Ima jedna stvar koju treba naglasiti-Kanabis (vutra) spada u halucinogene droge, što znači da praktično samo može da odmogne igraču koji je konzumira pre utakmice. Ljudi, nisu to amfetamini pa da se o tome naširoko priča kao o "dopingu".

A da li je on indijanac ili ne, to ne znam, ali znam da u Americi ne postoji doping kontrola u profi sportu (podsetiću i da je nije bilo ni na OI kada su igrale NBA zvezde), tako da tamo uzimaju sve i svašta.

I treće, ali ne najmanje bitno, prosto ne vidim načina da klub iskontroliše ponašanje svog igrača 24h dnevno. Uvek ima likova koji vole da zaobilaze pravila i toga će biti dok postoji ljudi, jednostavno im je to crta karaktera...
wolfvaga
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 04.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Talicni Tom taj Pet 1 Jul 2011 - 9:01

lazarminator ::a ako neko dune koji put znaci da nema izrazene ljudske kvalitete? Volim sto smo svi sveci...

Mogao si da staviš naglasak na uzorni koje sam stavio prije ljudskih kvaliteta. A ne može se pričati o njegovoj uzornosti u sportskom smislu ako ima uslova da ga kazne.

EDIT: Da ne govorim o tome kako sam pisao post u tonu kako je to prilično uobičajena stvar kod mnogih igrača i da ne treba previše moralisati oko toga.
Talicni Tom
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 08.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Marko taj Pet 1 Jul 2011 - 9:35

Everton ::

stvarno nekad preterujes, pogledaj prvo u svoje dvoriste i Frimena ,koji je radio iste stvari kao Gist ili Henderson iz zvezde pa onda komentarisi druge.

Mi doping afere nismo nikada imali... Da ja vas pitam, sta da nije bio THC nego neki anabolik ili steroid? Opet bi isto bilo posto se informacija objavljuje nakon mesec dana...Ne vidim u cemu je problem, da svako snosi posledice za svoje akvizicije... Ja nisam ni jednog pomenuo rezultat meca, ali treba reci da ako se ovo precuti, nasa svakodnevica postati igraci "na struju"

Marko
prva petorka
prva petorka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Junglezburn taj Pet 1 Jul 2011 - 9:56

Marko, da li misliš da su rezultati bili gotovi dok je plej-of još bio u toku?

mvp
mvp

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

:: Arhiva :: Klupske teme

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu